Jaguar E-Pace Türkiye’de

24/3/17

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar’ın ilk lüks kompakt Suv’u Jaguar E-Pace, yenilenmiş dış tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve 1.5 litre 160 BG’lik motoruyla ülkemizde yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Jaguar E-Pace etkileyici tasarım ve dinamik performansın ideal birleşimini sunarken, yenilenen ön farlar tasarımda ilk göze çarpan detayların başında geliyor. Yine aracın arka tarafında da kullanılan tam LED stop grubu, Yeni Jaguar E-Pace’in teknolojisini ve modernliğini yansıtıyor. Daha dinamik bir tasarım isteyenler için ise R-Dynamic paketinde parlak siyah alt tampon, krom yan havalandırma çerçevesi, Kontrast Diamond Turned kaplamalı jantlar yer alıyor. Ayrıca Black Pack dış tasarım paketi tüm donanım seviyelerinde isteğe bağlı tercih edilebiliyor.

Yeni Jaguar E-Pace’in kabini, malzeme kalitesi ve konfor donanımlarıyla sınıfında standartları belirliyor. İç mekanın kalbinde konsolun merkezine entegre edilmiş 11,4 inç kavisli cama sahip HD dokunmatik Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. İki kaplamaya sahip cam ekran, hem parlama önleyici hem de parmak izlerini daha az gösteren teknolojisiyle ön plana çıkıyor. Sürücü odaklı iç mekanda bulunan yeni vites seçici, kriket topu dikişi ve alt kısmında yer alan metal malzemelerle lüks hissiyatını artıyor. Tamamen Elektrikli Jaguar I-Pace’den tanıdığımız yeni direksiyon tasarımı, metal vites değiştirme kanatçıklarına da sahip. Yeni Jaguar E-Pace, Jaguar’ın Premium Transverse Mimarisi üzerinden yükseliyor. 1.5 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor, verimli Ingenium motor ailesinin en yeni üyesi olarak dikkat çekiyor. 1.5 litrelik motor, mükemmel verimlilik ve yakıt tüketimine katkıda bulunan düşük sürtünme seviyeleri ile yüksek performans sağlıyor. Mild Hybrid teknolojisine sahip 1.5 litrelik motor ürettiği 160BG gücü ön tekerleklere 8 ileri otomatik şanzımanla iletiyor. 100 kilometrede ortalama 8,0 litrelik tüketim değeri sunan motor, Yeni Jaguar E-Pace’i 10,3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor.

Yeni Jaguar E-Pace’in gövde mimarisinde yapılan önemli güncellemeler, gelişmiş sürüş dinamiklerine ve konfora katkıda bulunuyor. Yeni Jaguar E-Pace, Jaguar’ın genlerinde olan çevikliği korurken, daha konforlu bir sürüş sağlayan gelişmiş ön süspansiyon bağlantı noktası sertliği de sağlıyor. Yapılan geliştirmelerle birlikte, kabindeki titreşim ve gürültü azaltılarak tüm yolcular için konforlu bir yolculuk deneyimi yaşatılabiliyor. Yeni Jaguar E-Pace, yol koşullarına bağlı olarak sürücü tarafından manuel olarak seçilebilen comfort, eco, yağmur-buz-kar ve dynamic modlarına sahip Jaguar Sürüş Kontrolü’nü standart olarak sunuyor. Yeni vites seçicinin yanında konumlandırılan bir düğmeyle, Yeni Jaguar E-Pace’in direksiyon, şanzıman, gaz pedalı ve “Uyarlanabilir Süspansiyon” kalibrasyonları yol koşullarına uygun olarak seçilebiliyor. | 15 Haziran 2021 : 13.40

SON 100 HABER

Yorum yaz

2021

%d blogcu bunu beğendi: