Kurumsal yönetim ödülleri

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından verilen kurumsal yönetim ödülleri sahiplerini buldu. Doğuş Otomotiv, BIST kurumsal yönetim endeksinde en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip 3. şirket oldu.  2018 yılından bu yana listede ilk 3’te yer almayı başaran Doğuş Otomotiv, böylece geleneği sürdürdü. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) düzenlediği 13. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen kurumsal yönetim ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen ödül organizasyonunda, BİST’te yer alan şirketlerin bir önceki yıl içinde elde ettikleri ‘Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notları’ temel alınarak yapılan değerlendirmeye göre, Doğuş Otomotiv 96,73 puanla ‘en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notu’na sahip 3’üncü şirket oldu. Bu dereceyle Doğuş Otomotiv, 2018 yıldan bu yana bu kategoride ilk 3 sırada yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Doğuş Otomotiv daha önce de TKYD tarafından, 2016 ve 2017 yıllarında ‘yönetim kurulu kategorisinde en yüksek derecelendirme notuna sahip şirket’ ödülüne layık görülmüştü. TKYD tarafından düzenlenen Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında verilen ve iyi uygulamalara dikkat çekerek, şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Kurumsal Yönetim Ödülleri, koronavirüs pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bir törenle verildi.
26 Şubat 2021 : 16.30

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |