Aslan yüksek sesle kükrüyor

Dünyanın en eski otomotiv markası Peugeot, yeni bir logo ile kişiliğini ve karakterini yeniden tanımlıyarak tarihinde yeni bir sayfa açtı. Logo üzerindeki amblem, aslan, aynı zamanda güçlü ve içgüdüsel bir marka olmayı yansıtırken, Peugeot’yu zamansız bir marka yaptı ve geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kurdu. Son 10 yılda, tüm ürün gamı yenilendi ve sınıf atladı. Bunun yansıması olarak 2021 yılında Peugeot e-Expert ve 2019 yılında Partner ile “yılın uluslararası ticari aracı” ve üç kere “yılın otomobili” (2014 yılında Peugeot 308, 2017 yılında Peugeot SUV 3008 ve 2020 yılında Peugeot 208) seçilerek başarısını perçinledi. Hepsinden önemlisi hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlarıyla elektrikli bir ürün gamı oluşturdu. Söz konusu sınıf atlama ve değer yaratma hamlesi şimdi de markanın kendisinin tasarımı üzerinde yapılan çalışmalarla mükemmelleştirildi. Yeni logo, Peugeot’nun dün ve bugün ne anlama geldiğini, yarın ne anlama geleceğini somutlaştırdı.

Aslan figüründeki bu yeni arma her zaman markanın bir parçası olarak Peugeot markasının değerlerini yansıtıyor. Bu logo ölümsüz olacak şekilde tasarlandı. Bu logo ölümsüzlüğü, evrenselliği ve çok kültürlü bir kimlik biçimini ifade ediyor. Aidiyetin, tanınmanın ayırt edici bir sembolü. Prestij, güven, uzun ömür ve soy ile eş anlamlı. Yeni görsel kimliğiyle, Peugeot geçmişi ultra-modernlikle birleştirdi. Peugeot, bu arma ile yeni pazarları fethetmek, uluslararası büyümesini hızlandırmak, zarafetin yanı sıra tasarım ve bilgi birikimini buralara ulaştırmak için yola çıktı. Peugeot kendi tarihinde yeni bir sayfa açarken, yeni bir çağ başlattı. Bugün (25 Şubat) Peugeot yeni logosunu gözler önüne serdi: ihtişamlı bir aslan başıyla tasarlanmış yeni bir arma!. Peugeot, 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu. Bugün ise Peugeot markasının küresel tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif 11. versiyon tanıtıldı.

2010 yılında tanıtılan mevcut logo, markanın sınıf atlama stratejisini desteklemek adına değiştirildi. Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen Peugeot, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı. 2021 yılına hızlı başlayan Peugeot, yeni Peugeot 308, yeni bir web sitesi ve Stellantis’in devreye girmesine sahne oldu. Aslında yeni Peugeot kimliğini deneyimlemek, iki deneyimi bir arada yaşamaktı: ilki şu an için yaşamak. Sürekli daha hızlı dönen bir dünyada, ‘zaman’ en nadide, en değerli varlıklardan biri haline geldi. Peugeot, anı yaşamak isteyenlere yaşadığı andan gerçekten keyif almayı ve sunduğu her şeyden yararlanma fırsatı sundu. Aynı zamanda her şey dahil kaliteli bir deneyime sahip olmak, araçlar, yetkili satıcılar, ilgili ürünler, web siteleri, iletişim, tüm bunlar tek, tutarlı ve işlevsel bir sistem içinde kurgulanan temas noktaları ile Peugeot zamana ayak uyduran bir marka. Hatta zamanının bir adım önünde hareket ederek, yeniliklere hızla ayak uyduruyor, değişimleri öngörüyor ve yeni mobilite çözümlerinin önünü açıyor. Peugeot; endüstriyel, teknolojik, politik, sosyal, dijital ve şimdi de çevresel olmak üzere tüm devrimleri yaşadı. Enerji geçişi ve sıfır-karbon sürdürülebilir bir gelecek için marka stratejisinin merkezinde yer aldı. Tüm bunlar Peugeot’nun DNA’sını oluşturuyor. | 25 Şubat 2021 : 21.00

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |