Volti ile özgürlük

65 yıldır otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren Sertplas, dünya elektrikli araç piyasasını yüzde yüz yerli Volti Akıllı Şarj ile tanıştırıyor. Home, Station, Go ve Cable olmak üzere dört ürün gamıyla görücüye çıkan Volti, kullanıcılarına güvenli, hızlı ve her yerde aracını şarj edebilme imkânı tanıyor. Sertplas Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Serter, “Dünya piyasasında Türkiye’nin gururu olacak Volti ile enerji ve otomotiv devleriyle işbirliğine hazırız ve elektrikli araç şarj çözümlerinde ilk tercih olmaya talibiz” dedi.

Mercedes-Daimler, Tırsan-Kässbohrer, BMC gibi dev otomotiv firmalarının lisanslı tedarikçisi olan Sertplas’ın kendi bünyesinde yer alan Ar-Ge merkezindeki çalışmalarıyla elektrik ve elektronik alanındaki yarım asırlık bilgi, birikim ve tecrübesinden “Volti Akıllı Şarj” doğdu. Tübitak ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de katkılarıyla geliştirilen Volti, Türkiye’de ilk defa yazılımından tasarımına kadar yüzde yüz yerli olarak üretildi. Uluslararası protokollere uygun olarak üretilen Volti, kullanıcılarına yüksek kalite deneyimi sunuyor. Sertplas Yönetim Kurulu Başkanı Mürsel Serter, “Piyasada enerji ve otomotiv sektörünün liderleriyle yapacağımız iş birlikleriyle var olacağız; şimdiden sektörün önde gelen birçok firmasıyla görüşmeye başladık. Biz enerji firması değiliz; biz üreticiyiz ve yapacağımız işbirlikleriyle ürünlerimiz istasyonlarda ve e-ticaret sitelerinde yer alacak” dedi.

Literatüre akıllı şarj olarak giren Volti, yüksek teknolojisi sayesinde şarj süresince oluşabilecek tüm aksaklıklara karşı hazırlıklıdır. Isınma, şebeke dalgalanması gibi aksaklıklarda şarj işlemini beklemeye alır. Özel yazılımı sayesinde şarjın güvenliğini kontrol eder ve her şey normale döndüğünde şarja kaldığı yerden devam eder. Bu, Volti’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliğidir. Uluslararası kalite belgelerine sahip Volti, A sınıf bir üründür. Bu özelliklerine ek olarak, tamamen yerli üretim olması sayesinde rakipleriyle karşılaştırıldığında fiyat avantajı ve hızlı tedarik imkanı sağlar. Bu sayede enerji ve otomotiv sektöründeki firmalar için doğru çözüm ortağı. Tüm dünyada elektrikli otomobil kullanımı her geçen gün daha çok artıyor. Sadece 2020 yılının ilk 7 ayında bir önceki yıla oranla elektrikli araç satışları ikiye katlandı. Elektrikli araç satışları bu hızla ilerlemeye devam ederken “aracımı nasıl ve nerede şarj edeceğim” sorusu gündeme geliyor. Bu noktada Volti, kullanıcılara portatif model tipinden şarj istasyonu model tipine kadar tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yüzde yüz yerli 4 ayrı seçenek sunuyor. | 11 Şubat 2021 : 21.00

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |