‘Elektrikli’ Martı geliyor

Martı’nın kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, Martı’nın elektrikli araçlarla yeni bir hizmet sunacağını duyurdu. Sirketdedikodulari sitesinden Göktuğ Efil’in haberine göre, Bir süredir kulislerde konuşulan Martı’nın elektrikli araçları piyasaya süreceği iddiası, şirketin kurucusu Oğuz Alper Öktem’in paylaşımı ile kesinlik kazandı. Öktem, Instagram’dan martı elektrikli aracın fotoğrafını paylaşarak, “Onbinlercesi sokağa çıktığında, İstanbul’a yakışacak mı?” ifadelerini kullandı. Yılın en iyi girişimi ödülünü kazanan Martı, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan şirketlerinden biri olmuştu. Özellikle kurucu Oğuz Alper Öktem’in açıklamaları, karayolunda martı kullananlara kesilen cezalar ve yeni yasa düzenlemeleri Martı’yı gündemin birinci maddesi haline getirmişti. Tüm bunlara rağmen büyümesini sürdüren ve her geçen gün kullanıcı sayısını artıran Martı, yeni girişimlere de göz kırptı. Uzun bir süredir, konuşulan Martı elektrikli araç hizmeti kulislerin bir numaralı konusu olurken Öktem’in kişisel instagram hesabından yaptığı paylaşım bu iddiaları doğruladı.

Yeni elektrikli aracın fotoğrafını paylaşan Öktem, “Onbinlercesi sokağa çıktığında, İstanbul’a yakışacak mı?” sorusunu takipçilerine sordu. Sisteme entegre edilmesi ve logonun tüm araçlara giydirilmesinin ardından yakın bir zamanda Martı elektrikli araç hizmetinin yollarda olacağını söyleyebiliriz. Ancak scooter hizmeti nedeniyle bile taksicilerle problemler yaşayan Martı, yeni hizmetini aktive etmesinden sonra daha büyük sorunlarla karşılaşabilir. Ayrıca şirketin araç kiralama acenteleri ile de arası açılacak gibi duruyor. Son yıllarda trafik sorununa çözüm getirmeyi amaçlayan Martı, elektrikli scooter hizmeti ile onbinlerce kullanıcıya ulaşmıştı. Türkiye’nin birçok ilinde de faaliyet göstermeye başlayan Martı, elektrikli araç hizmetini de yakın bir tarihte aktive etmeyi hedefliyor. Martı’nın yeni hizmeti çevreye duyarlı elektrikli araçlardan oluşurken scooter hizmetini güvenli bulmayan ve yağmurlu günlerde kullanamayan müşterilerine de alternatif oluşturacak. Öte yandan konforlu ve rahat yolculuğu müşterilerine sunacak Martı elektrikli araçlar, şimdiden ses getirmeyi başardı. | 13 Ocak 2021 : 21.30

 

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |