İnci Jant ISO 45001 aldı

Maxion İnci Jant Grubu, kuruluşların koronavirüs ile mücadelesinde yardımcı unsurlardan biri olarak değerlendirilen ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanırken, sektöründe de bir ilke imza attı. Maxion Wheels Türkiye ve Afrika Operasyonları Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü, alınan bu sertifikasyonun kurumun İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kültürüne yönelik vizyonu için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgularken, “ISO 45001 belgesi, özellikle sağlık yönündeki uygulamaların önem kazandığı pandemi döneminde, fabrikamızın İSG uygulamalarına verdiği değerin ve hayata geçirdiğimiz sistematik yaklaşımın taçlandırılması anlamını taşıyor.” dedi.

Türk otomotiv tedarik sanayinin öncülerinden Maxion İnci Jant Grubu bünyesindeki alüminyum jant işletmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları doğrultusunda, yapılan denetim sonucu “ISO 45001” İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanarak, Türkiye jant sektöründe bir ilke imza attı. Alınan ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile ilgili açıklama yapan Maxion Wheels Türkiye ve Afrika Operasyonları Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü, “İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kültürüne yönelik vizyonumuz için önemli bir kilometre taşı olan bu sertifikasyon, ana sanayi beklentilerini karşılarken ve fabrikalarımızın, İSG çatısı altında güvenli ve sistematik iş sürdürebilirliğini sağlarken bilinçli çalışanlar yaratmaktadır. Maxion İnci Jant Grubu’nun, tüm yönetim sistemleri ile entegre şekilde yürüttüğü kalite, çevre, bilgi güvenliği ve süreç yönetimi metadolojisi, uzun yıllardır süregelen modern, çağdaş ve sistemli yönetim yaklaşımımızı destekliyor.” dedi.

ISO tarafından ilk olarak Mart 2018’de yayınlanan ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, uzmanlar tarafından koronavirüs ile mücadelede yardımcı olabilecek unsurlardan biri olarak değerlendirilirken, Maxion İnci Jant Grubu bu süreçte jant sektöründen bir firmanın ilk kez aldığı ISO 45001:2018 belgesinin yanı sıra ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi üretim ve sektöre yönelik çok sayıda belgenin de sahibi. | 20 Ekim 2020 : 11.55

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |