Gençlerin tercihi Oyak Reno

Yenilikçi projeleri ile ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atan Oyak Renault, sunduğu çalışan deneyimi ile de en beğenilen ilk 50 işverenden biri oldu. Universum tarafından Türkiye’de bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘En Çekici İşverenler’ araştırmasının sonuçlarına göre Oyak Renault son iki yılda toplamda 29 basamak yükselerek mühendislik alanında ilk 50 şirket arasında en büyük sıçramayı gerçekleştirdi. Oyak Renault, araştırmada tüm öğrenciler içerisinde 40. sırada, genç profesyoneller arasında ise 42. sırada yer aldı. Bu yılki sıralama, Türkiye’nin önde gelen 55 üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Sağlık, Tıp, Edebiyat, Hukuk, Eğitim ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitim gören 54 bin 597 öğrencinin seçimiyle tamamlandı.

Oyak Renault’un başarısı, uluslararası çalışma olanakları, çalışanlarına sunduğu profesyonel eğitim ile gelişim fırsatları ve gelişimi destekleyen liderlere sahip olması üniversite öğrencileri tarafından en beğenilen ilk 50 şirketten biri olmasını sağladı. Oyak Renault daha önce de Nisan ayında Türkiye’nin en geniş öğrenci ağı olan 3İK (Üniversite İş ve Kariyer Kulüpleri Birliği) tarafından gerçekleştirilen ve 38 üniversiteden, 55.000’in üzerinde öğrencinin katıldığı En Gözde Şirketler 2020 Araştırması’nda 15 basamak yükselişle 37.  sıraya yerleşmişti. Oyak Renault aynı araştırmanın En Gözde Otomotiv Sektörü Şirketleri sıralamasında genç yetenek faaliyetlerine yaptığı yatırımlar ile güçlü konumunu pekiştirerek 1 basamak yükselerek ikinci sırada yer almıştı.

Oyak Renault İnsan Kaynakları Direktörü Tolga Görgülü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Oyak Renault’ya katılmak; gücünü çeşitlilikten ve inovasyondan alan, dünyanın en büyük otomotiv organizasyonuna adım atmak anlamını taşıyor. Bu çerçevede gençlere değişen ve dönüşen otomotiv sektöründe; yüksek teknolojiye sahip ürünler, üretim ve iş süreçleri üzerinde çalışma fırsatı sağlayarak her zaman güncel kalabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Gençlerle ile ilk teması kurduğumuz yetenek kazandırma uygulamalarımız, geçtiğimiz yıl uluslararası Stevie ödüllerinde “En iyi Yetenek İşe Alım Stratejisi” ödülüne layık görülmüştü. Pandemi sürecinde uygulamalarımızı yeni normale çevik bir şekilde uyum sağlayarak güncelledik ve bu dönemde sektörümüzde öncü firmalardan biri olduk. Geçtiğimiz yıl yeni nesil Orcille kısa dönem, uzun dönem ve 1 yıllık proje bazlı staj programlarımız ile öğrencilere ulaştık.”

“Dijitalleştirilmiş kampüs aktivitelerimiz, uluslararası Twizy öğrenci inovasyon yarışmamız, dijital tersine mentörlük, kadın üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz program genç yetenekler tarafından ilgi ile takip edildi ve çokça beğenildi.  Öğrencilere sunduğumuz bu pozitif deneyimin, kurum içinde de devam ettiğini görebiliyoruz. Yeni çalışanlarla adaptasyon programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda Oyak Renault olarak vaat ettiğimiz deneyimin karşılığını gördüklerini iletiyorlar. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmaların olumlu yansımalarını, iş ilanlarımıza yapılan başvuruların niteliğinin yükselmesinden, iş başvurusu sayısının artmasından ve en iyi işverenler sıralamalarında kaydedilen ilerlemeden görebiliyoruz. Uluslararası standartlara ulaştırdığımız yetenek kazandırma uygulamalarımızı daha iyiye taşımak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. | 2 Ekim 2020 : 14.00

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |