Karanlıktan korkmayın!

DS 7 Crossback 80km/sa hızla giderken, saniyede 22 metreden daha fazla yol kat eder. Bu hızla gece yolculuğu yaparken sürücüler olası her tehlikeyi tespit edemezler. Sürücünün ve yolcularının güvenliğini artırmak için DS Night Vision gelişmiş bir görüş açısı sağlar. DS 7 Crossback; kamera destekli aktif süspansiyon, ikinci seviye otonom sürüş, sürücü dikkat denetimi gibi geniş bir yelpazede sürüş yardım sistemleri sunar. Gece yolculuklarında mutlaka sahip olunması gereken önemli özelliklerden biri, DS Automobiles’e özel DS Night Vision olarak bilinir.

Izgaraya yerleştirilmiş kızılötesi kamera sayesinde hızdan bağımsız olarak görüntü, her hareketi gerçek zamanlı olarak analiz eden yapay zeka kullanılarak iletilir. Yapay zeka, 100 metreye kadar uzaklıktaki yayaların ve hayvanların, ana yolda ve yol kenarlarındaki hareketlerini analiz eder. Ardından görüntü, sürücünün önündeki büyük dijital gösterge panelinde görüntülenir. Tehlikeler, sürücünün tepki vermesine yardımcı olmak için birkaç seviyeli görsel ve sesli uyarı ile sarı ve kırmızı bir ana hatla gösterilir. Segmentteki başka hiçbir otomobil modeli kullanıcılarına böyle bir sistem sunmamakta.

Her ısı kaynağı net bir şekilde görüntülenir. Egzoz boruları ve frenler ekranda ışıklandırılır ve uzun farlar karartılır. Hayvanlar çıplak gözle görülmeden önce vücut sıcaklıkları sayesinde tanımlanır ve gösterilir. Sabit bir DS 7 Crossback’in hemen önünden geçen bir yetişkin için herhangi bir uyarı verilmez ve kaldırım boyunca yürüyen yayalar, yörüngeleri onları yoldan uzak tuttuğu sürece yok sayılırlar. Bununla birlikte otomobil, düşük hızda seyrederken aydınlatması zayıf bir caddeye doğru koşan bir çocuk anında tespit edilir ve tehlike durumunda bir uyarı verir. Ayrıca ne olursa olsun, DS Night Vision araç kontrollerine asla müdahale etmez. Uyarılara tepki vermek her zaman sürücünün sorumluluğundadır. Eğer sürücü uyarılara yanıt vermezse, aktif güvenlik freni müdahaleye hazır. | DS, 27 Mayıs 2020 : 12.25

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |