Skoda Akademi Scala’yı tasarlıyor

Skoda Akademi’nin 20 öğrencisi, bu yıl yine bir başka heyecan verici projeye imza atmak için hazırlanıyor. Skoda öğrenci otomobillerinin yedincisi için geri sayım başladı. Henüz ismi belirlenmeyen yedinci öğrenci otomoili, Skoda’nın yeni hatchback modeli Scala’nın üstü açılan Spider versiyonu olacak. Geleceğin otomotiv tasarımcıları ve mühendisleri, ilk fikirlerini kağıt üzerinde Skoda baş tasarımcısı Oliver Stefani ile paylaştı. Skoda’nın öğrencilere gerçek bir otomobil tasarlama fırsatı verdiği akademide, üstü açılan Scala modeli ilk kez Haziran ayı içerisinde sergilenecek.

90 yıldan daha uzun bir süredir eğitim veren Skoda meslek okulu, eğitim standartlarının üzerinde projelere imza atmaya devam ediyor. Birkaç ay sürecek bu proje boyunca öğrenciler, Skoda’nın merkezinde teknik geliştirme, tasarım ve üretim departmanlarındaki deneyimli çalışanlardan destek alacak. İlk eskizlerde ve taslaklarda öğrenciler değerli ipuçları ve yardımlar alarak yönlendirildiler. Öğrenciler, Scala’nın dinamik çizgilerini daha ön plana çıkarmak için üstü açılan versiyon üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya başladılar. 2014 yılından bu yana Skoda öğrenci otomobilleri birer gelenek haline geldi ve ortaya birbirinden ilginç konsept araçlar çıktı. Scala Spider gibi her yeni konsept, Skoda’nın genç yeteneklerinin yaratıcılığını ve tutkusunu ortaya koyuyor. | Skoda, 27 Mart 2020 : 17.00

Yorum yaz

COPYRIGHT 2021-2022>+ otoajansı’nda yayınlanan bütün haber, fotoğraf, çizim, video vs.’nin Telif Hakları Kanunu çerçevesinde bütün hakları Hoşgör Yayıncılık ve Ticaret Ltd. Şti.’ne aittir. Tamamının veya bir kısmının, her hangi bir teknikle kopyalanması, çoğaltılması, yayımlanması ilgili kanunda belirtildiği üzere yasaktır. OtoAjansı aksi tespiti halinde kişi veya kurumlar hakkında yasal takibat yaptırmaktadır. İmzalı yazıların sorumluğu yazarlarına, yapılan yorumların sorumluluğu ise gönderen kişilere aittir. OtoAjansı imzalı yazılardan ve yorumlardan dolayı sorumlu tutulamaz. Yayımlanan bütün reklamların sorumluluğu reklam sahiplerine aittir.

Giriş |